W paśmie technologi DyeVl i VPl 500-600 nm emituje trzy razy więcej światła w porównaniu do klasycznych systemów IPL, osiągając dużo wyższą skuteczność przy mniejszej ilości zabiegów.
Alma Lasers, którym wykonujemy zabiegi w Beauty Medica zastosował optymalny zakres długości fali. Z punktu widzenia absorpcji światła w naczyniach krwionośnych i przebarwieniach to właśnie 500-600nm dają najlepsze efekty. Krótsze fale ultrafioletowe (poniżej 500 nm) nie nadają się ze względu na ich szkodliwość, a dłuższe (powyżej 600 nm) absorbują się zbyt słabo i efektem ich działania jest jedynie ogólne, nieselektywne nagrzewanie wierzchnich warstw skóry.
Z tego względu, im więcej światła w lampie IPL ma długość fali w zakresie 500-600nm, tym niższa jest energia niezbędna do przeprowadzenia skutecznego zabiegu. Przykładowo, typowa gęstość energii do skutecznego usuwania rumienia dla aplikatora hybrydowego IPL 515nm to tylko 11 J/cm2 , podczas gdy dla klasycznych kosmetycznych systemów IPL wynosiła ona 24–32 J/cm2.
Drugim, bardzo ważnym parametrem decydującym o skuteczności zabiegu systemem medycznym stosowanym u nas w klinice jest czas impulsu światła. Czas ten powinien być krótszy od czasu relaksacji termicznej (TRT) zmiany, którą chcemy usunąć. TRT to nic innego jak czas, w którym połowa dostarczonej energii rozprasza się w otaczających tkankach. Jeśli więc czas impulsu jest zbyt długi, dostarczona przez światło energia wycieka do otaczających tkanek i zamiast podgrzać selektywnie cel, rozgrzewa tkanki wokół, co jest zjawiskiem niepożądanym.
Dzięki najnowszej konstrukcji hybrydowej lampy zastosowanej w DyeVl mamy możliwość uzyskania odpowiedniej gęstości mocy do usuwania zmian naczyniowych, zamykania naczynek, leczenia trądziku różowatego oraz plam i przebarwień, plam soczewicowatych, port wine-stain, plam pigmentacyjnych, posłonecznych i plam starczych.
Zabiegi wykonuje się w obrębie twarzy i ciała. Ta najlepsza technologia przynosi również spektakularne efekty usuwania plam na dłoniach (plamy starcze dłoni).